september, 2023

23sep(sep 23)12:0013oct(oct 13)12:00Sensommer lykke: 21 dages Autocampertur gennem Andalusiens smukkeste steder 23/9 - 13/10 2023

Udvid teksten

Event detaljer

Sensommer lykke: Den 23. september 2023

21 dages Autocampertur gennem

Andalusiens smukkeste steder

Alt er booket for dig, du skal blot læne dig tilbage og nyde fællesskabet i dit eget tempo.

Denne tur begynder 23. september og varer til den 13. oktober 2023. Med dine Andalusien-glade turledere, oplever du nogle af Sydspaniens smukkeste steder og rejser ofte af lidt ukendte og vidunderlige veje gennem et fortryllende landskab – via flere nationalparker i bjergene og langs solrige kyster. Undervejs møder vi blandt andet de gamle byer Granada, Cadiz og Sevilla (med flere), der alle er fyldt med uforglemmelige oplevelser. Vi har fået tilladelse til special overnatning ved et dyrereservat, hvor vi får guidet tur til ulvehyl om aftenen. Vi prøver sherry på en meget lokal og smuk plaza, lærer om tomater på en plantage, og meget mere. Hele vejen bliver vores smagsløg forkælet med fantastiske spanske vine, øl og tapas. 

Du kan tage solen med dig hjem fra denne smukke Andalusien rundrejse

Alle 21 dages overnatning er inkluderet, entre til Western show, hvor Clint Eastwood klassikere blev filmet, færge til Cadiz, sherry og tapas smagning, flere middage og frokoster på autentiske restauranter, privat busser til byture vi skal på, og meget mere er inkluderet i rejsen.

Tilmelding: Du kan tilmelde dig på vores hjemmeside:

www.freelifer.dk. Her kan du også læse mere om rejsen. Eller send email, hvis du har spørgsmål til os på info@freelifer.dk

Deadline: Rejsen begynder den 23. september 2023. Der er plads til 15 autocampere, hvorefter det er muligt at komme på venteliste.

Tidspunkt

September 23 (Lørdag) 12:00 - Oktober 13 (Fredag) 12:00

X